Kokia verslo forma yra geriausia? Kaip verslą steigia lietuviai? Tokie klausimai kyla visiems, nusprendusiems imtis savo verslo ir domintis jo pradžia. Per metus Lietuvoje įkuriama apie 8000 naujų uždarųjų akcinių bendrovių ir apie 1000 kitų formų įmonių - VšĮ, IĮ, Akcinių bendrovių. Pagal šiuos rodiklius galima spręsti, kad UAB steigimas populiariausias.

Neseniai buvo leista steigti mažąsias bendrijas (MB), tačiau ši verslo forma dar nėra labai paplitusi. UAB kaip buvo, taip ir lieka populiariausia ir stabiliausia verslo forma Lietuvoje.

UAB steigimas vykdomas per „Registrų centrą”. Steigėjai nusprendžia steigti įmonę. Jų sprendimas turi būti pagrįstas dokumentais - akcininkų susirinkimo protokolu, nutarimu steigti įmonę. „Registrų centre” tada registruojamas įmonės pavadinimas. Toliau yra parengiami įmonės įstatai, nusakantys, kuo įmonė užsiims, kam priklausys, kaip bus valdoma, kokiomis dalimis pasiskirstoma turtu ir t.t. Be įstatų reikalinga pateikti tam tikras formas „Registrų centrui”, kuriose pateikiama informacija apie steigėjus, jų tikslus, įmonės veiklą. Būtina pristatyti ir pažymą iš patalpų savininkų, kur įmonė registruojama. Ši pažyma yra paprastas leidimas steigti įmonę. Banke atidaroma sąskaita, ten įdedamas 10 000 litų įnašas - įstatinis kapitalas. Vėliau šios lėšos gali būti disponuojamos pagal poreikius. Užsakomas antspaudas. Įmonės steigimo dokumentus patikrina notaras. Jei dokumentai pateikiami internetu, notaro įsikišimo nereikia. Įmonė įkuriama per 2-3 darbo dienas, jei visi reikalingi dokumentai pateikiami „Registrų centrui” yra tvarkingi ir laiku pateikti.

Didžiausia problema steigiant įmonę yra dokumentų rinkimas. UAB steigimas - ne žaidimas, todėl dokumentai turi būti surinkti visi ir tvarkingi. Renkant pačiam tai gali užtrukti. Dėl to rekomenduojama patikėti UAB steigimą profesionalams, kurie tuo specializuojasi. Baldus galime ir patys susikalti, bet vis tiek samdome baldininką. Tas pats ir sufinansinių paslaugų sfera - daug kas daroma savarankiškai, bet kai kurias paslaugas yra pigiau ir paprasčiau patikėti specialistams, įmones steigiantiems kasdien. Taip sutaupomas laikas ir nepatiriama streso, o kaina nedaug skiriasi už išlaidas, kurias vartotojas patiria steigdamas UAB pats. Taip pat profesionalai pasirūpina ir 10 tūkstančių litų indėliu į įmonės sąskaitą. Tai itin teigiama paslaugos pusė, nes UAB steigimas gąsdina ne tik savo popierizmu, bet ir prievole turėti daug „laisvų” pinigų.

UAB steigimo kaina Vilniuje ir Kaune - 899 Lt.

Patiko (0)

Rodyk draugams